یومی هو تراپی چیست ؟

images

در زندگی پرتلاطم و ماشینی امروز تقریبا همه انسانها در یک تحرک دائمی بسر می برند . درکوچه و خیابانها در ایستگاهها ی اتوبوس بوسیله وسائط نقلیه عمومی ، در حال تردد هستند . ایستاده انتظار می کشند یا کار می کنند و وسایل خریداری شده یا وسایل شخصی خود را به این طرف و آن طرف می کشند . این کار مستقیما روی استخوان بندی بدن و اندام ماهیچه ای آنان تاثیر گذاشته و نتیجه آن جابجائی لگن خاصره ، ستون فقرات ، مهره های گردن است. با ادامه دادن این کار در طول زندگی ابتدا کوفتگی ، ضرب دیدگی ، خستگی ، سفتی عضلات و درد عضلانی بوجود می آید و در نتیجه منجر به بیماریهایی جدی تر نظیر دیسک ، سیاتیک ،‌آرتروز و غیره می شوند . پس از این مرحله درد پیشرفته تر شده و با تاثیر گذاشتن بر اندامهای داخلی و گردش خون ،‌ بیماریهای نوینی چون بیماریهای قلبی ، دستگاه گوارشی ، سردرهای گوناگون ، بیماریهای زنان و … خود را نشان خواهند داد .
آقای ماسایوکی سایونجی رئیس جامعه بین المللی طب پیشگیری پس از سالها تجربه و تحقیق در طب غربی و شرقی و معالجه هزاران بیمار به این نتیجه رسیده است که طب غربی اساس درمان خود را بر عضو دردمند و به صورت مجرد گذاشته است در حالی که اساس بسیاری از بیماریها ، ناشی از اختلال و بهم خوردگی تعادل عمومی بدن می باشد لذا اگر چه طب غربی در حوزه عملکرد خود کارا و موثر عمل می کند ولی به دلیل نوع برخورد خو د با بیماریها روشی سیستماتیک و ساختاری نیست .
براساس نظر آقای سایونجی ۹۹% انسانها دچار جابجائی لگن خاصره می باشند که یا مادرزادی است یا حادثی . جابجایی لگن خاصره منجر به بلندی یکی از پاها و کوتاهی دیگری شده ، ستون فقرات را دچار انحناء می نماید .در این مرحله از بیماری ، بیمار دچار ضعف در یکی از پاها ، دردها عضلانی در یکطرف بدن و بیماریهای داخلی خاصی می باشد .
در مرحله پیشرفته تر حالت ترکیبی در جابجایی و انحرافات استخوان بندی بدن بوجود آمده و بیماریهای جدیدی رخ می نمایند . در این روش ابتدا اصلاح لگن خاصره ، اصلاح ساختمان بدن و برگرداندن بیمار به تعادل عمومی و سپس درمان بیماریهای دیگر می باشد .

 زمانی که جابجایی استخوان لگن حادث می شود چه باید کرد ؟

“در زمان حادث شدن جابجایی لگن تنها کار برطرف کردن جابجایی استخوان است و برقراری توازن در تمامی استخوان بندی بدن و عضلات بدن ” . ماهیت روش یومی هو از بین بردن ریشه ای این به اصطلاح بیماری ها است زیرا این شیوه درمانی نه تنها عوارض تبعی به جا نمی گذارد بلکه به درمان علت اصلی بیماری ها می پردازد . به عبارت دیگر این روش ، روش علت درمانی است و با روشهایی که عوارض بیماری را درمان می کنند متفاوت است .
از آنجا که اکثر بیماریها از عدم توازن بدن ناشی می شوند هیچ چیز مهمتر از این نیست که قدرت طبیعی بدن (‌قدرت خود درمانی بدن )‌باز گردانده شود تا عدم توازن را برطرف نماید . به عبارت دیگر باید علت اصلی بیماری برطرف شود تا از این طریق بیماری درمان شود . به همین علت روش درمانی یومی هو علت درمانی یا روش درمان اساسی نامیده می شود .

 چگونه جابجایی استخوانهای لگن سبب بروز بیماری می گردد ؟

ابتدا اجازه دهید برای درک بهتر این مطلب به بررسی اسکلت بندی یک ساختمان بپردازیم. هر ساختمان دارای زیر بنا ، ستون و سقف است و لازم به ذکر است که زیر سازی برای زیر بنا کاملا ضروری است زیرا با متزلزل بودن زیربنا، ستونها و سقف هم سست شده و فرو خواهند ریخت هرچند که از ظاهر بسیار زیبایی هم برخوردار باشند .همین امر در مورد بدن انسان نیز صادق است اساس استخوان بندی بدن را استخوانهای لگن و استخوانهای پشت تشکیل داده اند ، اگر استخوانها لگن جابجایی داشته باشند استخوانهای پشت هم انحنا پیدا می کنند . استخوانهای پشت یک فرد بالغ دارای ۲۶ مهره است که این مهره ها به راحتی احتمال دررفتگی دارند . اگر مهره های ستون فقرات دچار جابجایی شوند به اعصاب محیطی فشار می آورند در نتیجه قسمتی که تحت فشار قرار دارد ، درد شدت می گیرد و اختلالاتی در عملکرد اعضایی که مرتبط با این اعصاب می باشند بوجود می آید . به علاوه چنین فشارهایی سبب اختلال در عملکرد اعصاب ثانوی شده و اگر کنترل نگردد جابجایی مهره شدت پیدا می کند .ٍاز این گذشته جابجایی مهره های ستون فقرات رباطها و عضلات مربوطه را منقبض می کند و رگهای خونی و اعصاب را تحت فشار قرار می دهد به این طریق اختلال در عملکرد منظم بدن بوجود می آورد خون ، لنف و عصب از انجام صد درصد وظایف خود باز می مانند و بیماریهای گوناگونی بروز می کنند .

 ویژگیهای یومی هو تراپی

• روش درمانی یومی هو معالجه ای بی خطر است :
• در روش درمانی “یومی هو” هیچ دارو و وسیله ای را به کار گرفته نمی شود تنها وسیله، بدن درمانگر است که می توان آن را ابزار درمان نامید. و از این لحاظ بسیار ایمن و بی خطر می باشد . درمانگر دستهایش را به کار می برد تا روش “یومی هو” را به کار بندد ، دستهایش را به کار می برد تا درجه سختی و گرفتگی عضلات و دمای بدن بیمار را کنترل کند و چشماهایش را به کار می برد تا زیبایی صورت و پوست بیمار را آزمایش کند و گوشهایش را به کار می برد تا شکوه های اعضای بدن بیمارش را بشنود .
• روش درمانی یومی هو به شما امکان می دهد که وضعیت بدن خود را اصلاح کنید : وضعیت بدنی بک فرد چیست ؟ وضعیت بدنی هر فردی در نتیجه جابجایی استخوانهای لگن به هنگام تولد شکل می گیرد . محیط زندگی پس از تولد اثر عمیقی بر شکل ثابت بدن بر جای می گذارد ولی اثر جابجایی استخوان لگن بسیار قاطع تر است که می توان این اثر را با روش درمانی یومی هو تعدیل نمود .درست است که هر فردی وضعیت بدنی خاصی دارد ولی باید متذکر شد که همه مردم می توانند از وضعیت نادرست بدن خود رهایی یابند . ناراحتی فرد هر چند که جدی باشد اگر درست مورد توجه قرار گیرد و به درمان اساسی آن پرداخته شود قابل علاج خواهد بود .
• قدرت خود درمانی بدن کلید ریشه کن کردن بیماریهاست :
‌روش درمانی یومی هو ترکیبی از حرکات جااندازی و ماساژ درمانی است . اساس این درمان برجا انداختن استخوان خاصره و مرکز توجه آن مفاصل استخوان خاصره و هدف عمده آن نرم کردن عضلات و بافت های پیوندی است و می کوشد تا در حد مقدور جابجایی استخوانها را برطرف و کشیدگی و انجماد عضلات و بافت های پیوندی را از بین ببرد و وسعت دامنه حرکتی مفاصل را افزایش دهد . هدف این روش درمانی درمان عوارض بیماریها نیست بلکه عامل واساس بیماریها را مورد توجه قرار می دهد ؛ به همین سبب آن را علت درمانی می نامیم . بیماریها به علت عدم تعادل بدن ظاهر می شوند. تن آدمی توانایی طبیعی خاصی برای اصلاح عدم تعادل خود دارد که نیروی زندگی یا توانایی خوددرمانی نامیده می شود . اگر این توانایی از بین رفته یا کاهش یافته باشد فرد نمی تواند در برابر بیماری مقاومت نشان دهد و نشانه های بیماری همراه با درد ظاهر می شود به همین جهت بایستی بازیابی این توانایی از اهداف مهم همه روشهای درمانی باشد . روش درمانی یومی هو بهترین ابزار رشد این توانایی است .
• چرا معاینه و تشخیص طبی برای شروع روش درمانی یومی هو لازم نیست ؟
انسان ترکیبی از جسم وفکر است . بدن از بازوها ، پاها ، مغز ، ‌قلب ، رگها ، بافتهای خونی و اندامهای مختلفی تشکیل می شود که به کمک یکدیگر و در ارتباط متقابل با سایر اندامها فعالیتهای زندگی را میسر می سازند. هرگاه اختلالی درکارکرد بخشی از بدن رخ می دهد بین آن اندام و سایر اندامهای بدن تعارضی پدید می آید . در روش درمانی یومی هو این سوال مطرح نیست که بیماری به کدامین تخصص پزشکی ارتباط دارد به همین خاطر، معاینات پزشکی ضرورتی ندارد بلکه تنها استخوان خاصره و دیگر استخوانها مرتبط با آن که عامل حقیقی بیماریهاست اصلاح و مفاصل و عضلات بدن در جهت افزایش قدرت خود درمانی و از بین بردن بیماریها ورزش داده می شود .
• روش درمانی یومی هو شکل ایده آلی از درمان طبیعی است :
روشهای درمانی ویژه ای از این نوع که در طی آن هیچ ابزاری بکار گرفته نشود ، درمانهای طبیعی نامیده می شود . روش درمانی یومی هو ماساژ ساده نیست بلکه هم بر استخوانها و هم بر عضلات تاثیر می گذارد .این روش فشار عمودی را بر ماساژ و عمل مالش عضلات اضافه می کند . بر این اساس مهمترین ویژگی آن فشار عمودی بر هر نقطه از بدن است یعنی مالش توام با فشار . یومی هو می تواند خشکی عضلات و بافتها پیوندی را از بین ببرد و با افزایش انعطاف پذیری عضلات موجب تسهیل رفع جابجایی استخوان ها گردد ، موفقیت درمان را تضمین نموده وعلاوه بر آن گردش خون را نیز منظم نماید . راز شگفت انگیز یومی هو تقویت ارتباط میان اندامها و نحوه فعل انفعالات آنهاست .
• یک روش درمانی منطقی است :
این روش را می توان نوعی روش ورزشی نیز دانست اما ورزشی که با تمرینات جسمانی دیگر تفاوتی آشکار دارد . بدین معنی که این تمرینات نه به تنهایی بلکه فقط به کمک فردی دیگر (درمانگر) انجام پذیر است گرچه در خلال انجام تمرینات بیمار برکف اتاق خوابیده باشد اما انرژی مصرف شده توسط بیمار برابر است با مقدار کالری که برای ۵/۱ کیلومتر دویدن مورد نیاز است . غالبا افراد پس از دویدن به نفس نفس می افتند و ضربان قلبشان تند می شود ولی در این روش بیماران آن قدر احساس راحتی می کنند که برخی از آنها حتی به خواب می روند و پس از آنکه حرکات به پایان می رسد عضلات نرم شده اند و گردش خون حالت عادی پیدا کرده است ولی برخلاف حالت دویدن هیچ فشاری به قلب وارد نمی آید . کشیدگی عضلات حادث نمی شود . تمام استخوان های بدن جا می افتد و با این همه بیمار احساس می کند که سرحال است و انگار ۵/۱ کیلومتر دویده است .

 اثرات جانبی یومی هو :

• کسی که این روش درمانی را به کار می بندد ، احساس حرارت و سرزندگی و شادی می کند .
• احساس خستگی از میان می رود و وقتی جریان گردش خون متعادل می شود متابولیسم بدن فعال می گردد، بیمار احساس سبکی می کند وعواملی که سبب خستگی می گردد از بدن خارج می شود .
• بیمار از بیماریهای مزمن خلاص می شود و آنقدر بدنش قدرتمندمی گردد که دیگر به این بیماریها مبتلا نمی گردد و قدرت خود درمانی بدن که توسط روش یومی هو تحریک می شود بدن را در مقابل بیماریها مصون می گرداند و فعالیتهای درونی بدن راتقویت می کند .
• فرد را نسبت به سرما خوردگی مصونیت می بخشد .
• قد فرد درمان جو بلندتر می شود . اصلاح جابجایی لگن سبب از میان رفتن انحنا ء مهره های ستون فقرات می گردد . روش مالش و ورزش ستون فقرات را نرم می سازد و فاصله میان مهرها را بیشتر می کند و از این رو سبب بیشتر شدن طول قد افراد می گردد.
• این روش درمان جو را زیباتر می کند مشکلات پوست ،‌ پینه ،‌ میخچه ، زگیل ،‌ ریزش مو و دیگر بیماریهای علاج می شود .
• این روش فرد را پر تحرک تر می کند . او را سرحال و فعال می کند .( بنیه ضعیف سبب دوری فرد از فعالیتهای جنسی می گردد ) .

? نویسنده : فاطمه عیوضی (تابش) ، ماما- مربی یوگا (یوگا در دوران بارداری) – عضو کمیته تحقیق و پزوهش انجمن یوگا

5 دیدگاه در “یومی هو تراپی چیست ؟

 1. س . ت گفت:

  سلام و مرسی از راهنماییتون چطوری میتونم از خدمات شما استفاده کنم ؟؟

  1. دانیال ارجمند گفت:

   با تلفن های ما در قسمت تماس با ما ارتباط برقرار کنید.

 2. هماقناد گفت:

  سلام. دوره های آموزشی یومی هو تراپی به چه صورت برگزار میشه ؟

 3. ادمین گفت:

  سلام خیر در مراکز معتبر میتوانید آموزش های لازم در این خصوص را یاد بگیرید.

 4. سیده ساره سیدی گفت:

  سلام بنده یه دوره یومی هوتراپی رو دیدم و مدرک دارم انجامش میدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *