پسوریازیس چیست ؟

وجود لکه های قرمز با  پوسته هایی روی آن ، که سطح پوست بدن را میپوشاند . معمولا در بعضی از قسمتهای پوست مشاهد میشود اما گاهی تمامی پوست را میپوشاند و خارش شدید دارند ، که پس از خارش زخم میشوند . بهتر هست که دکتر و پزشک معالج این بیماری را برای شما تشخیص دهد چرا که گاهی اوقات با بیماریهای دیگر اشتباه گرفته میشود .

راه های سنتی درمان پسوریازیس :

  یکی از راههای درمان پسوریازیس استفاده از آروما تراپی یا رایحه درمانی میباشد . این روش که قدمت آن بیش از ۴۰۰۰ سال میباشد در قرنهای مختلف مورد استفاده رفع انواع بیماریها قرار میگیرد . به زبان خیلی ساده وقتی ما نفس میکشیم و رایحه روغن گیاهی وارد بینی و ششهای ما میگردد ، سنسورهایی که در بدن وجود دارد پیامهایی را به مغز ارسال میکنند ، و هر پیام باعث عکس العمل و ارائه دستورات مغز به ارگانها میشود . مثلا در بیماری پسوریازیس ، سنسورها پس از دریافت بوی روغن گیاهی درخت چای ، به مغز پیغام میفرستند که تعبیر آن در مغز باعث ارسال دستور جلوگیری از تولید سلول اضافی که دلیل اصلی این بیماری میباشد ، میشود .

چند نکته در زمان درمان پسوریازیس :

– سعی کنید از غذاهای گیاهی استفاده نمایید و از خوردن گوشت قرمز پرهیز نمایید .
– از مالیدن وازلین و پارافین خودداری نمایید .
– از نوشیدن الکل و مصرف سیگار خودداری نمایید .
– دوری از استرس فکری و سعی در مدیریت استرسهای روزمره .
– ورزش مداوم روزانه .
– بدن را در معرض سرما قرار ندهید .

روغن های مورد استفاده برای درمان پسوریازیس :

بهترین روغن ، روغن گیاهی درخت چای میباشد . روغن اسطوخودوس هم یکی دیگر از گزینه ها میباشد . وقتی صحبت از روغن گیاهی میشود منظور اسانسهای شیمیایی که به جای روغن به فروش میرسد نمیباشد .
روش استفاده از روغنهای گیاهی برای رایحه درمانی  :
به طور کلی ۴ روش مختلف برای آروما تراپی وجود دارد که آنها را برای شما به اختصار توضیح میدهم :
۱-      استفاده از روغن گیاهی توسط ماساژ : در این روش ماساژ درمانی ، با توجه به غلظت روغن گیاهی بین ۶ تا ۱۵ قطره روغن درخت چای با روغن پایه مثلا روغن بادام شیرین مخلوط و توسط تکنیکهای آروما ماساژ ، یا ماساژ با روغن روی بدن ماساژ داده میشود . در این روش توسط ماساژ روغن توسط پوست جذب بدن میشود .
۲-      استفاده از روغن گیاهی در حمام بخار یا روش بخور : در این روش  ۵ قطره از روغن گیاهی را داخل ظرفی از آب جوش میریزیم و در حالی که سر را زیر یک حوله قرار داده ایم از بخار این آب تنفس میکنیم . توجه مهم : این روش برای استفاده از اسانسهای مصنوعی شیمیایی  خطر ناک میباشد .
۳-      توسط پخش روغن گیاهی در هوای اتاق : در این روش ۱۵ قطره از روغن گیاهی را داخل  یک لیوان آب ریخته و روی شعله شمع قرار میدهیم تا به آرامی در هوای اتاق پخش شود .
۴-      استفاده از روغن گیاهی در وان حمام : در این روش ۱۵ قطره از روغن گیاهی را داخل آب وان حمام ریخته و بدن را  به مدت ۱۵ دقیقه داخل وان قرار میدهیم .

برگرفته شده از سایت : massagetai.ir


 🙂  لطفا در گروه تلگرام ما عضو شوید :  telegram.me/massagetaiIR

 😉  ارتباط با ما از طریق تلگرام :  telegram.me/massagetai