ماساژ سنگ داغ

سنگ های بازالتی بطورطبیعی خاکستری یا متمایل به سبز هستند ولی دراثررطوبت رنگ تیره به خود میگیرند این سنگ ها محتوی آهن تیتانیک و مغناطیسی بوده وبه این دلیل گرما را در خود حفظ می کنند وبرای همین در درمان از آنها استفاده می شود دلیل دیگر استفاده از این سنگ ها را انتقال انرژی آن به بدن می دانند و بعضی معتقدند که نوع طبیعی و ماشین نخورده این سنگ ها انرژی بیشتری در مقایسه با نوع تراش داده آن می باشد .

موادگداخته در طی میلیون ها سال در اثر آب شکل صاف و مدور پیدا کرده و برای استفاده آماده هستند. البته طبیعی است که سنگ ها کمی زبر وخشن باشند که دراین صورت آنها را با دستگاه صیقل داده و لبه های نا هموار آن ها را صاف و هموار می کنند .تاریخ استفاده از سنگ را برای درمان و ماساژ به دوران پیش از تاریخ نسبت می دهند تمدن های باستانی عقیده داشتند که استفاده از سنگ برای آرامش قلب روح و ذهن مفید است. همچنین چینی ها هم از سنگ برای درمان بر روی نقاط مخصوص بدن (نقاط طب سوزنی ) استفاده می کردند.هندی ها هم چنین روشی را برروی نقاط چاکرا بکار می برده اند. پس روش hot stone massage therapy روش خیلی جدیدی هم نیست ولی در چند سال اخیر این روش به شکل مدرنش معرفی و به کارگرفته شده است.

برای این درمان سنگ های بازالتی آتشفشانی که در ست های مخصوص تهیه و به فروش می رسد، پس از گرم شدن در ظرف مخصوص در آب داغ ( نه خیلی داغ که پوست رابسوزاند) مستقیما و بدون پوشش روی سطح بدن گذاشته شده و به دو روش درمان انجام می شود.

  • سنگ ها بدون حرکت روی نقاط کلیدی بدن گذاشته می شود تا گرمای آن اثر خودرا اعمال نماید. یعنی افزایش گردش خون درناحیه، ریلکس کردن عضلات سطحی و کاهش درد موضعی. تراپیست می تواند دراین حال عضلات عمقی تر را ماساژ بدهد.
  • انجام ماساژ به وسیله سنگ یعنی لغزاندن سنگ روی بدن وناحیه تحت درمان که با انجام این کار تاثیر حرارت سنگ برروی بدن بیشتر می شود .

سنگ ها چنانکه درعکس میبینید در شکل ها واندازه های مختلف هستند و بر روی اکثر نقاط بدن حتی میان انگشتان دست وپا نیز استفاده میشوند .ماساژHot Stone نوعی از ماساژ کلاسیک است. سنگ های صاف با گرمای ملایم بر روی نقاط کلیدی روی بدن قرار داده می شوند. شخص ماساژ دهنده ممکن است سنگ ها را در دست بگیرد و از آنها برای ماساژ مناطق معینی از بدن استفاده کند. استفاده از سنگهای داغ برای طبابت به زمانهای گذشته بر می گردد. استفاده از سنگ های داغ برای ماساژ خوشایند می باشد. از سنگ های صاف و گرم در ماساژ Hot Stone استفاده می گردد.

ماساژ سنگ چگونه عمل می کند؟

سنگ ها معمولا از جنس بازالت هستند. نوعی از سنگ که حاوی آهن است، بنابراین گرما را در خود نگه می دارد. معمولا از سنگ های رودخانه ای استفاده می گردد، چون صاف هستند به مرور زمان در اثر جریان آب صاف می شوند. سنگ ها در آب قرار داده می شوند و به وسیله یک هیتر الکتریکی گرما داده می شوند تا به درجه مناسب گرم شوند. سنگ ها ممکن است در نقاط مشخصی بر روی پشت، کف دست و بین انگشتان پا قرار داده شوند. گرما باعث می شود ماهیچه ها شل (ریلکس) و گرم گردند، در این زمان ماساژ دهنده اجازه می یابد در صورت تمایل عمیق تر فشار می دهد. گرمای سنگ های داغ جریان خون راتشدید می کند وسیستم عصبی را آرام می نماید. بعضی از ماساژورها سنگ های داغ را روی نقاطی که بنظر می رسد مراکز انرژی بدن هستند، به منظور بالانس کردن جسم وذهن قرار می دهند

فوائد ماساژ سنگ

  • بسیاری از مردم متوجه شده اند که گرمای سنگ های داغ آرامش دهنده هستند و باعث ریلکسی می گردد.
  • گرما باعث شل (ریلکس) شدن عضلات می شود و به ماساژ دهنده اجازه می دهد تا بر روی عضلات بدون استفاده ازفشار های عمیق کار کند.
  • مردم همچنین ماساژ سنگ های گرم را برای موارد سلامتی به قرار زیر می گیرند.
  • دردپشت
  • استرس، نگرانی و تنش
  • بی خوابی
  • دپرسیون (افسردگی)

سنگ های داغ (گرم) چگونه احساس می شوند؟

سنگ های داغ هیچگاه زبر نیستند. همیشه صاف و تخت هستند. سنگ های مورد استفاده برای پشت تقریبا اندازه یک تخم مرغ بزرگ فقط تخت هستند. سنگ ها در وسایل گرما دهنده الکتریکی گرم می شوند که یا درجه حرارت بتواند خوانده شود و یا یک ترموستات کنترل کننده دقیق داشته باشد. ماساژ دهنده همیشه قبل از اینکه سنگ را روی بدن قرار دهد آنرا ابتدا در دست می گیرد، تا مطمئن شود که حرارت سنگ ها خیلی داغ نباشد.
خانم های بادار قبل از گرفتن ماساژ باید توسط پزشک خود، چک شوند. در خانم های باردار ماساژ باید توسط فرد دوره دیده دارای گواهی ماساژ بارداری انجام شود. ماساژ نباید بطور مستقیم بر روی کوفتگی ها، پوست ملتهب، زخم های التیام نیافته، تومورها، فتق های شکمی یا مناطقی که به تازگی شکسته شده اند انجام شود.

برگرفته شده از سایت : massagetai.ir


 🙂  لطفا در گروه تلگرام ما عضو شوید :  telegram.me/massagetaiIR

 😉  ارتباط با ما از طریق تلگرام :  telegram.me/massagetai